Webové stránky jsou ve zkušebním provozu. Děkujeme za pochopení.

Šarbilach
Koncert židovské hudby

15. 11. v 19:00
Nádraží Bubny

Podzimní série koncertů orchestru Šarbilach pokračuje tentokrát v Památníku ticha, na nádraží Bubny. Koncert bude i příležitostí ke vzpomínce na nedávno zesnulého zakladatele orchestru – Jaromíra Vogela. Vedle jedné z jeho nejpopulárnějších skladeb se můžete těšit mimo jiné i na další novou skladbu, která letos rozšířila už tak pestrý repertoár orchestru.

Tento koncert je realizován z příspěvku Nadačního fondu obětem holocaustu, hrazeného z dotace Ministerstva kultury ČR.

„Památník ticha svou divadelní a koncertní sezonu zpravidla končí koncem října, protože s klesající teplotou je na nádraží Bubny nevlídně. Přišla však nabídka orchestru, jehož název se překládá jako ‚střípky štěstí’. Zahráli jsme i tvářím na fotografiích z Alba G.T., které zde zdobí prostor naší poslední výstavy. Nádražní hala se zaplnila klezmerovými melodiemi Balkánu, Ukrajiny, Haliče. Východní hudba má své strhující rytmy a také legendy, které přišly do našeho místa paměti jaksi na přidanou.

Když koncert vrcholil, zatřásl mi kapsou mobil a na jeho monitorku se objevil stručný nápis: ‚Jsme ve válce, rakety zabíjely v Polsku…’
Diskuse o tom, kdo vypálil na koho, nebere konce. Komentáře plné obvinění jen tak nevychladnou. Ať tak či tak, nám tedy raketa vlétla do koncertu na místě spojeném s válečnou tragédií. Další signál, že současnost a minulost se dotýkají,“ reflektuje večer Pavel Štigl, ředitel Památníku ticha.